czwartek, 10 listopada 2016

Fit aqua, idealnie czysta woda do kąpieli . Czy to możliwe?


Chlorowanie wody to najprostsza metoda jej uzdatniania. Była znana i stosowana już w początkach XIX wieku. Chlor skutecznie neutralizuje mogące znajdować się w wodzie bakterie, np. coli, zapobiega więc rozwojowi bakterii w sieciach wodociągowych. Działanie to zabija chorobotwórcze ustroje. Chloruje się nie tylko wodę pitną, ale również tę w znajdującą się w publicznych basenach. To obecnie najbardziej powszechna metoda dezynfekcji.Warto pamiętać także o oddziaływaniu chlorowanej wody na skórę i włosy. – Chlor pozbawia skórę warstwy ochronnej (lipidowej). Skóra traci nawilżenie, jest podatna na negatywne działanie słońca i środków chemicznych, pojawiają się na niej zaczerwienienia i uczucie swędzenia. Chlor jako wybielacz rozjaśnia kolor włosów i osłabia ich strukturę, m.in. dlatego na basenie zaleca się pływanie w czepku ...


Dlatego tak ważne jest, aby woda w której na co dzień kąpiemy swoje dzieci jak również sami myjemy się była nieskazitelnie czysta i w znacznym stopni pozbawiona ilości chloru.


W dniu dzisiejszym przedstawię Wam genialne rozwiązanie, które od niedawna gości w mojej łazience. Mowa tutaj o filtrcie prysznicowym marki Fit Aqua.


Fit Aqua to marka polskiej firmy AMII.Już od ponad 30 lat przekonują Polaków, że najlepsza woda to nie ta zamykana w butelkach, lecz ta z kranu - odpowiednio oczyszczona.


W systemach stosują materiały pochodzące wyłącznie z Europy, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Dlatego ich filtry oraz wkłady filtracyjne posiadają odpowiednie światowe certyfikaty.


Filtr, który wybrałam polecany jest szczególnie osobom o delikatnej skórze oraz dzieciom. 


- zamienia szkodliwy chlor w nieszkodliwe chlorki
-skutecznie eliminuje zanieczyszczenia organiczne powodujące przesuszenia włosów oraz łupież i łamliwość
- zmniejsza podrażnienia skóry i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu
- chroni przed osadzaniem się kamienia


Filtr ten sprawdza się znakomicie. Od dłuższego już czasu kąpiąc się miałam wrażenie, że po wyjściu z wanny wszystko mnie swędzi a moja skóra ( oczywiście bez dodatku nawilżających kosmetyków) jest mega przesuszona. 
Już po pierwszej kąpieli z założonym filtrem ewidentnie skóra przestałam mnie swędzieć. To działa!
Co więcej zamontowanie jego jest dziecinnie proste. Montuje się go po miedzy baterią prysznicową a wężem lub pomiędzy wężem a prysznicem. 


Filtr Fit Aqua powinien być wymieniany co 6 miesięcy w zależności od jakości wody.


Kochani tak jak widzicie taki filtr posiada same zalety. Wysoka jakość, niebanalny wygląd oraz cena to trzy główne zalety, które wyróżniają filtr Fit Aqua spośród innych dostępnych na naszym rynku. 


Zapraszam Was również do zapoznania się z pozostałym asortymentem marki.
Markę  Fit aqua możecie polubić również  na facebooku-tutaj.

I jak Wam się podoba taki łazienkowy, bardzo przydatny dodatek?12 komentarzy: