piątek, 12 kwietnia 2019

Czytamy książki! Ameryka.pl, opowieści o polakach w USA, Wydawnictwo ZnakWitajcie kochani!
W dniu dzisieszym chcę Wam zaproponować kolejną ciekawą propozycję książkową a mianowicie opowieści o Naszych Rodakach mieszkających w USA. Ameryka.pl bo tak nosi tytuł prezentowanej książki jest Wydawnictwa Znak.


Zdecydowanie jest to książka o ludziach którzy marzyli o amerykańskim śnie.
Każdy z nich miał własny American dream. Każdy musiał wziąć los w swoje ręce i ruszyć na podbój Dzikiego Zachodu naszych czasów. Uciekinierzy, wariaci, niespokojne dusze  – Polacy, którzy w pogoni za marzeniami lub uciekając przed dotychczasowym życiem, wyjechali do Stanów.


By spotkać bohaterów tej książki, autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg.


Poznała Sebka, od dziesięciu lat szukającego żony w kastowym środowisku Chicago, gdzie obywatelstwo jest ważniejsze od miłości. Spotkała Marka, niegdyś króla disco polo, obecnie bezdomnego przesiadującego w nowojorskim Starbucksie.


 Rozmawiała z genialną prawniczką Olą, tropiącą największe błędy amerykańskiego sądownictwa. Odwiedziła właściciela najmodniejszej nowojorskiej restauracji, który w latach 80. przybył tu z Lublina z jednym plecakiem – a dziś, jak głoszą plotki, zdarza mu się odmówić stolika Seanowi Pennowi.


Historie amerykańskich Polaków to wybuchowa mieszanka polskiej duszy i amerykańskiego marzenia. Jest w nich miejsce na inność, odwagę i marzenia, choć w kraju wielkich możliwości i wielkich porażek słono się za nie płaci.


Sama muszę przyznać, że dopiero skończyłam ją czytać i publikuję wpis. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych książek o Ameryce.


Polecam każdemu. Dzięki niej zrozumiecie czym tak naprawdę jest Ameryka!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz