piątek, 28 lipca 2017

Funiversity, Fun Beads, jak zmierzyć promieniowanie ultrafioletowe?Zabawa jest nieodłącznym elementem życia człowieka. Pojawia się ona już bardzo wcześnie, bo w okresie niemowlęcym. To dzięki zabawie dzieci w przyjemny sposób poznają otaczający je świat.


W dniu dzisiejszym przedstawię Wam kolejny eksperyment dla małych naukowców marki Funiversity a mianowicie - Jak zmierzyć promieniowanie ultrafioletowe ...
Mój synek uwielbia takie naukowe zabawki więc od razu przystąpiliśmy do zabawy. 


O marce Funiversity mogliście już poczytać na moim blogu dlatego od razu przechodzę do naszego dzisiejszego eksperymentu.


FUN beads - jak zmierzyć promieniowanie ultrafioletowe?

Magiczne koraliki mogą przyczynić się do ochrony Twojego zdrowia przed promieniami UV. Samodzielnie wykonasz wskaźnik promieniowania i kolorową bransoletkę. Twoja wiedza o działaniu promieni słonecznych zaskoczy niejedną osobę!


„Ta zabawka to eksperyment” zawiera: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji, poruszanego zagadnienia, produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu .


Synkowi zakupiłam dwa opakowanie tego eksperymentu. Z jednego zrobiliśmy bransoletkę a z drugiego breloczek. 
Zestaw składa się z sznureczka, bezbarwnych koralików oraz zapięcia.


Oczywiście z koralików możemy zrobić co tylko chcemy. Aby eksperyment zadziałał wystarczy wyjść z domu. Koraliki już po chwili zmieniają swój kolor od lekko fioletowego po intensywny róż w zależności od stopnia promieniowania tzn. im słońce bardziej grzeje tym koraliki mają ciemniejsza barwę. Po powrocie do domu stają się bezbarwne ...
Dla mojego synka ten zestaw to jeden z ulubionych. Jednocześnie przez zabawę. uczy. 


Cena takiego zestawu to wydatek 17,90 zł 

Kochani gorąco polecam Wam markę Funiversity, która oferuję również inne, ciekawe eksperymenty
My już z synkiem czekamy na kolejną porcję ciekawostek naukowych ...


7 komentarzy: