piątek, 5 czerwca 2015

Słowniki i Rozmówki Wydawnictwa REA

Witajcie kochani!

Każdy, kto uczy się i posługuje językiem obcym zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien), jak kluczowe jest posiadanie w swojej biblioteczce dobrego słownika.
W dniu dzisiejszym przedstawię Wam świetne i bardzo pomocne słowniki Wydawnictwa REA-SJ.

                                                            Wydawnictwo REA Sp. z o.o.

 Chcesz dowiedzieć się, czym kierować się przy zakupie słownika języka angielskiego i ortograficznego? jeśli tak to zapraszam na dalszą część wpisu...REA-SJ oferuje szeroki wybór książek z zakresu poradnictwa, książek dla dzieci i młodzieży, materiałów do nauki języków obcych oraz literatury.
Wiele ich publikacji można nabyć w również w formie e-booków.


Do tworzenia ich oferty nieustannie poszukują  jak najlepszych autorów,  ilustratorów oraz pomysłów,  współpracują z wieloma liczącymi się na rynku oficynami z różnych krajów Europy i spoza. To wszystko pozwala im spełniać wysokie wymagania szerokiego grona odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.


Słowniki i rozmówki, które do mnie trafiły to...

Uniwersalny słownik polsko-angielski


Doskonała, podręczna pomoc dla uczących się języka angielskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym oraz dla wyjeżdżających za granicę!


W pierwszej części znajduje się 20 000 haseł z różnych dziedzin życia, w drugiej blisko 3000 idiomów i związków frazeologicznych występujących we współczesnym języku angielskim. 
Specjalne wskaźniki na krawędziach stron i okładki ułatwia wyszukiwanie haseł.Rozmówki polsko-angielskie


Szkolny słownik ortograficzny oraz rozmówki hiszpańskie, których nie ma na zdjęciu.
Wszystkie słowniki przyszły do mnie po dwa egzemplarze.
Na facebooku trwa obecnie konkurs, gdzie do zgarnięcia jest cały taki komplet.


Słownik uwzględnia najnowsze zmiany w ortografii polskiej wprowadzane przez Komitet Językoznawstwa PAN. 
Znajdziemy tu szeroki zakres słownictwa oraz wyczerpujące i czytelne omówienie zasad polskiej pisowni. 
Specjalne wskaźniki na krawędziach stron i okładki ułatwia wyszukiwanie haseł. Słowniki są bardzo dobrej jakości, w środku słówka napisane są taką czcionką, aby umożliwić szybką naukę.


Kochani nauka języka angielskiego w każdym wieku jest bardzo przydatna, dlatego ja również uczę się cały czas tego wspaniałego języka!
Będąc zagranicą z tym jeżykiem dogadamy się wszędzie!


Polecam również uczniom!
Znacie te słowniki?
pozdrawiam


5 komentarzy:

 1. zdecydowanie sie zgadzam ze stwierdzeniem, ze pozadny słownik to podstawa. teraz wiekszosc osob sugeruje sie translatorem, ktory bardzo rzadki stosuje sie do czasow i w siekszosci pokazuje tylko bezokoliczniki, dlatego warto zainwestowac w słownik, w ktorym chcociazby mamy prepositions, ktore sa baaardzo wazne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. w sumie spoko, ale nie ma to jak Internet ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tych słowników nie znam, obecnie najczęściej używam internetowych słowników gdy coś trzeba przetłumaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz istnieje mnóstwo kursów i metod języka angielskiego. Lecz nie wszyscy z ich są produkcyjne. Lepsze wśród różnorodności znalazłam na stronie internetowej http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 . Teraz zajmuję się szybka nauka języka angielskiego i bardzo zadowolona wynikami.

  OdpowiedzUsuń