środa, 17 czerwca 2015

Z Cyklu "Strefa dziecka"- Obrazkowe książki Wydawnictwa CzyTam

Witajcie kochani!

Czy ważne jest, co czytamy dzieciom? Tak, gdyż przy pomocy książek „wyposażamy” ich umysły i serca – wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości. Od nas - rodziców i nauczycieli - zależy, czy znajdą się tam śmieci, czy stworzymy piękne, bogate, harmonijne i ponadczasowe „wnętrze”. Pomocne może się okazać pytanie, czy książka spełnia kryteria wyboru dobrych książek do czytania dzieciom.

                                                 

W dniu dzisiejszym chcę Wam przedstawić dwie wspaniałe i niezwykle kolorowe książki Wydawnictwa CzyTam.
Pierwsza jest to książka pod tytułem "Gdy smok się wprowadza" natomiast druga to "Potrzebuję Mojego Potwora".
Chcecie zobaczyć jak się prezentują i czy warto je zakupić swoim pociechom? jesli tak to zapraszam do dalszej lektury....

Kilka słów o Wydawnictwie CzyTam...

Wydawnictwo CzyTam zostało zarejestrowane w 2013 roku. Po ponad rocznych przygotowaniach udało im się zadebiutować na rodzimym rynku książką obrazkową Gdy smok się wprowadza. Oferta ich książek skierowana jest do dzieci.. 

Poprzez wiodącą tematykę publikacji – książki z szeroko pojętego nurtu fantastyki i przygody – zachęcają do samodzielnej lektury także „czytelniczych niejadków”. Nie bez znaczenia są dla nas (podobnie jak deklaruje to większość dziecięcych wydawnictw) świetne ilustracje. 

                     Gdy smok się wprowadzaGdy cała rodzina pojawia się na plaży – zaczyna się zabawa: chłopiec buduje doskonały zamek z piasku do którego wprowadza się smok. Jak wiadomo, każde dziecko chciałoby mieć własnego smoka, bo można z nim robić całe mnóstwo różnych fajnych rzeczy. Niestety, gdy rodzina chłopca kwestionuje istnienie nowego przyjaciela, zaczynają się problemy…

Czy smok jest prawdziwy?autor:         Jodi Moore
ilustracje:  Howard McWilliam
przekład:   Magdalena Zielińskawiek:           3+
format:       260 x 260 mm
objętość:   32 strony w kolorze
oprawa:     twarda

ISBN:         978-83-938731-0-4Książka ta jest w twardej oprawie,  bardzo pięknie ilustrowana.Strony są gładkie, rysunki bardzo wyraźne.Sama książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzech lat, ale mimo iż mój synek ma dopiero dwa to i tak stała się jego ulubioną chyba ze względu na wiele kolorowych rysunków no i smoki:)
Zawsze przed snem czytam mu i powiem szczerze, że nigdy nie dokończyłam jej ...synek zasypia...
                    Potrzebuję Mojego potworaIgnaś ma problem z zasypianiem – po prostu musi mieć potwora pod łóżkiem. Niestety Gab, jego stały potwór, wybrał się na ryby i planuje wrócić za tydzień. W zamian za niego pojawia się cała menażeria bajecznie kolorowych stworów, ale czy wśród nich znajdzie się taki, który wystraszy Ignasia? A może go tylko rozbawi?
Doskonała równowaga chichotów i dreszczy sprawia, że nie ma się ochoty wyściubić nosa spod kołdry, jednocześnie pokazuje jak potężna jest siła śmiechu w konfrontacji z własnymi lękami.

autor:         Amanda Noll
ilustracje:  Howard McWilliam
przekład:   Tomasz Panaswiek:           4+
format:       260 x 260 mm
objętość:   32 strony w kolorze
oprawa:     twarda
ISBN:         978-83-938731-1-1Książka ta jak jej "przyjaciółka" również jest w twardej oprawie z wieloma kolorowymi ilustracjami.Polecam ją w szczególności jako lektura przed snem.
Książka ta jest bardzo prosto napisana i w zabawny sposób pokazuję potworki:)
Jeżeli szukacie idealnego prezentu dla swojej pociechy to te książki na pewno wywołają uśmiech na twarzy.
Cena jednej książki to wydatek 34,90 zł.

Kochani znacie te książki?
pozdrawiam13 komentarzy:

 1. Nie znam, ale bardzo mi się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że książeczki są bardzo fajne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na naszym profilu FB niedawno ruszył konkurs w którym do wygrania jest książka „Gdy smok się wprowadza” wraz ze smoczą maskotką :) Zapraszamy! https://www.facebook.com/fantastyczne

  OdpowiedzUsuń
 4. sama chętnie bym je przeczytała :)ale w koncu w kazdym jest ukryte dziecko...,trzeba je tylko obudzić :)szkoda ze siostrzencow mam juz zbyt wyrośniętych na takie lektury :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne ilustracje, dzieciom podobają się takie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki i mojemu synkowi na pewno by się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne książeczki, mój synek boi się potworów, byłaby idealna dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, ale już mi się bardzo podobają. Piękne ilustracje ^_^

  OdpowiedzUsuń