środa, 6 lipca 2016

Silver care, chusteczki nawilżane srebrem koloidalnymSREBRO KOLOIDALNE
Jest zawiesiną mikroskopijnych cząstek srebra i czystej wody. Cząstki te są tak rozdrobnione, że sprawiają wrażenie jednorodnej mieszaniny, której nie jesteśmy w stanie rozdzielić nawet pod mikroskopem. Działanie srebra koloidalnego oparte jest na niezwykłej mocy jonów srebra, które zwalczają aż 99,9% drobnoustojów będących w ich zasięgu. Srebro koloidalne zmniejsza również ilość wydzielanego przez skórę sebum. Główną przyczyną trądziku jest zbyt duża ilość łoju oraz zatkanie ujścia mieszków włosowych. Zgromadzony w nich łój staje się doskonałą pożywką dla drobnoustojów prowadząc w ten sposób do powstania stanu zapalnego i tworzenia się krostek. Srebro koloidalne zawarte w chusteczkach SILVERCARE działa w dwojaki sposób. Po pierwsze niszczy bakterie, które przyczyniają się do tworzenia zmian trądzikowych, a po drugie zmniejsza ilość produkowanego łoju, czyniąc skórę czystą i matową ...


W dniu dzisiejszym przedstawię Wam chusteczki nawilżane właśnie srebrem koloidalnym marki Silver Care.
Jesteście ciekawi jak się sprawdzają ? jeśli tak to zapraszam na dalszą część wpisu ...


Od producenta
Srebro koloidalne używane w chusteczkach SILVERCARE posiada właściwości antybakteryjne. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu enzymów potrzebnych do oddychania organizmów jednokomórkowych. W ten sposób dochodzi do „uduszenia” drobnoustrojów znajdujących się na powierzchni skóry. Srebro koloidalne działa również przeciwgrzybicznie oraz przeciwwirusowo.


Pomagają zwalczyć trądzik oraz matują skórę. Główną przyczyną trądziku jest zbyt duża ilość łoju oraz zatkanie ujścia mieszków włosowych. Zgromadzony w nich łój staje się doskonałą pożywką dla drobnoustrojów prowadząc w ten sposób do powstania stanu zapalnego i tworzenia się krostek. Chusteczki SILVERCARE działają w dwojaki sposób: po pierwsze niszczą bakterie przyczyniające się do tworzenia zmian trądzikowych, a po drugie zmniejszają ilość produkowanego łoju, czyniąc skórę czystą i matową.


Moja opinia
20 sztuk chusteczek znajduje się w opakowaniu typowym jak większość zwykłych chusteczek nawilżających. na nim znajdziemy wszystkie niezbędne informacje co do składu i zastosowania. Opakowanie jest przejrzyste, białego koloru o wyraźnej i czytelnej czcionce. Aby otworzyć chusteczki należy delikatnie odkleić lepiec znajdujący się na górze opakowania. Oczywiście po wyciągnięciu można je ponownie zakleić.


Dodatkowo w środku znajduje się foliowa osłona chroniąca chusteczki przed wyschnięciem. Muszę przyznać, że z takim czymś spotykam się pierwszy raz. 


Konserwanty zawarte w kosmetykach bardzo często prowadzą do uczuleń, a alkohole są przyczyną przesuszania się skóry oraz jej podrażnień. Chusteczki są całkowicie pozbawione konserwantów i alkoholu, więc mogą być używane nawet przez osoby ze skórą atopową i skłonną do alergii.


Chusteczki  są produktem w pełni bezpiecznym dla zdrowia i skóry. Najlepsze efekty daje regularne używanie rano i wieczorem, jednak mogą być również wykorzystywane w razie potrzeby do odświeżenia skóry w ciągu dnia, w pracy, szkole i w podróży. Ponieważ SILVERCARE ograniczają potliwość, są doskonałym rozwiązaniem dla osób zmagających się z tym problemem – polecane są także do oczyszczania dłoni i pod pachy.


Jeżeli bardzo fajnie radzą sobie z sebum i prowadzą przy codziennym używaniu do zmniejszenia wydzielania.  Delikatnie matowi skórę, ale nie wysusza. 
Co więcej dzięki temu, że są antybakteryjne idealnie sprawdzają się w czasie podróży. Można nimi śmiało odświeżyć się .
Tylko czy jest sens wydawać ok 15 zł na to, aby służyły do rąk? jak dla mnie nie bo mogę za da razy niższą cenę zakupić zwykłe nawilżające czy żel antybakteryjny.
Dlatego kochani polecam je tylko i wyłącznie do twarzy i dekoltu.

7 komentarzy:

 1. Ja średnio przepadam za takimi chusteczkami, mam wrażenie, że po nich skóra się lepi ;)

  zaczarowana-oczarowana.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie chusteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie używam tych co dzieci, hipoalergiczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie sprawdziły się bardzo dobrze, własnie w pielęgnacji twarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, ja nigdy nie korzystałam z takich chusteczek, wiec dla mnie to nowość:D

  OdpowiedzUsuń