wtorek, 5 maja 2015

Kokosowy olej kosmetyczny zimno tłoczony od Olvita

Witajcie kochani!

Olej kokosowy znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce dzięki swoim właściwościom zdrowotnym i pielęgnacyjnym.

                                   

 Paradoksalnie olej kokosowy jest najlepszym środkiem... na odchudzanie. Pozwala bowiem pozbyć się nadwagi i otyłości (zwłaszcza tej brzusznej), gdyż nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu, lecz jest wykorzystywany do produkcji energii i spalania kalorii.Ja osobiście nigdy nie stosowałam oleju jako środka odchudzającego, ale w kosmetyce jak najbardziej.
Dziś postanowiłam Wam pokazać olej kokosowy marki Olvita.Jak się sprawdził tego dowiecie się czytając dalszą część wpisu...Od producenta...

OLEJ KOKOSOWY tłoczony na zimno pozyskuje się z miąższu kokosa poprzez mechaniczne wyciśnięcie. Olej ten charakteryzuje się naturalnym, typowym dla kokosa, smakiem i zapachem (dla odróżnienia postać rafinowana jest praktycznie bezwonna). W temperaturze do 25°C występuje w postaci stałej, przypominając na pierwszy rzut oka smalec. Olej ten zawiera śladowe ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego jest bardzo mało wrażliwy na utlenianie, nie wymaga więc przechowywania w lodówce. Tym samym nie jest podatny na jełczenie.


Moja opinia...

Olej ten znajduje się w plastikowym pudełku w kolorze białym.
W pudełku jest twardy, śliski po nagrzaniu przybiera formę płynną.
Ja tego oleju używałam na moje włosy.Delikatnie i starannie nakładałam na każde pasmo włosów.


Po 20 minutach umyłam włosy.
Efekt: już po pierwszym użyciu moje włosy stały się bardzo wygładzone i miłe w dotyku.
Świetnie nawilża  jak również włosy się mniej przetłuszczają.


Dzięki niemu moje włosy mniej się puszą i lepiej się układają.
Jak najbardziej polecam ten olej, mimo tego iż trzeba poświęcić troszeczkę czasu na aplikację oleju na włosy oraz na czas trzymania!


Kochani znacie ?Lubicie ?
pozdrawiam