środa, 30 września 2015

Strefa dziecka, kolorowe książki Wydawnictwa Skrzat...Kolorowa książka, książka ulubiona. Obrazkami, literami chce przemówić do nas.
 Bajki stare, bajki nowe są w tej książce kolorowej.
 W kolorowej książce bajki są ukryte.  Ja nie umiem ich przeczytać, jeszcze nie znam liter. Kolorową książkę czytać się nauczę i utworzę bramę bajek własnym, złotym kluczem... Tak jak w piosence powyżej w dniu dzisiejszym chcę Wam przedstawić bardzo kolorowe książki Wydawnictwa Skrzat, które ostatnio z moim synkiem przerabiamy.Pierwsza z nich jest pod tytułem"Jak pies z owieczką" natomiast druga nosi tytuł " To się w głowie nie mieści ".

                           "Jak pies z owieczką"Autor:
Hanna Łącka
Ilustrator:
Alicja Karczmarska-Strzebońska
Seria wydawnicza: Jak pies z owieczką
Kategoria wiekowa: 3 – 6
Owieczka Hala mieszka na farmie razem ze swoją mamą i innymi zwierzętami. Niewiele jeszcze wie o świecie, ale, podobnie jak każde dziecko, jest ciekawska i dociekliwa. Próbuje znaleźć odpowiedzi na ważne pytania: Czy za ogrodzeniem pastwiska znajduje się coś interesującego? Dlaczego owady są pożyteczne? W jakim celu gospodarz strzyże owce? Czy można dosięgnąć słońca, wchodząc na drabinę? Bywa, że odkrycie prawdy nie jest ani proste, ani bezpieczne. Ale od czego są przyjaciele? Piesek Farmek zawsze zjawia się w odpowiednim momencie. Pomaga małej Hali i cierpliwie odpowiada na jej pytania. 

„Jak pies z owieczką” to książka dla najmłodszych. Krótkie, proste opowiadania, które dzięki dołączonym kukiełkom można przedstawić własnymi słowami także w formie teatrzyku, zawierają element dydaktyczno-wychowawczy. Każde z nich kończy się propozycją pytań do wykorzystania w rozmowach z dziećmi. 


"To się w głowie nie mieści"
Autor:
Piotr Nowicki
Ilustrator:
Alicja Musiał
Kategoria wiekowa: 4 – 8
Zastanawialiście się kiedyś, co moglibyście zobaczyć, gdybyście byli mali jak myszka lub wielcy jak ogromna żyrafa? Czy wtedy dalibyście radę schować się w swoich ulubionych kryjówkach czy zjeść czekoladę, która teraz mogłaby być większa od Was? Czy udało Wam się odnaleźć ciekawe zwierzę w popękanym chodniku? A czy próbowaliście już narysować ciszę i miłość? To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko! 
Mądry tekst Piotra Nowickiego i niezwykłe ilustracje Alicji Musiał tworzą podręcznik fantazjowania, który uczy kreatywnego myślenia i podpowiada, jak patrzeć na codzienny świat w nieszablonowy sposób. 
Książka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni! Zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Idealna zarówno do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela, i to wielokrotnie

Moja opinia na temat książek...Książki, które do mnie dotarły mimo, że są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia mój synek jest nimi bardzo zachwycony.Najbardziej jednak jego uwagę zwróciła książka "Jak pies z owcą".Jest ona w twardej oprawie z pięknymi, bardzo kolorowymi ilustracjami.Na końcu książki znajdziemy cztery strony z obrazkami, które możemy wyciąć i zrobić teatrzyk.
Do jego zrobienia trzeba nam było:nożyczki, taśma klejąca, patyczki na szaszłyki.Musze przyznać, że Oliwierek miał wiele zabawy z robienia pacynek a mama nie złe zajęcie;).
Mój synek jest teraz w fazie "Zakochania się w bajkach" więc  raz dziennie książkę czytamy.
Książka ta polecam jako prezent, na pewno sprawi wiele radości dziecku i dostarczy mu niesamowitych wrażeń rozwojowych!
Obie również mają dość duże litery, które umożliwią dziecku swobodne czytanie.
Co do drugiej książki mam mieszane uczucia.Jest ona również bardzo ładnie wydana, twarda oprawa lecz jest skierowana treścią do starszego dziecka.Nie ma w niej tak kolorowych rysunków jak w pierwszej i Oliwierek odstawił ją na półkę.
Poczeka sobie kilka miesięcy aż wreszcie otworzymy ją ...
Cena obu książek to wydatek od 16 zł do 25 zł.
Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem zapraszam TUTAJ.Już niebawem na moim blogu kolejna odsłona-tym razem kolorowanki z naklejkami i modelami do składania również Wydawnictwa Skrzat!

A Wy jakie znacie ciekawe książki tego Wydawnictwa?
6 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja książeczkowa dla dziecka :o)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladnie ilustowane ksiazki:) ciekawe i pozyteczne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe książeczki :) Myślę, że moja chrześnica też byłaby zadowolona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wydania. Myślę, że zainteresowałyby mojego 4-latka. Też uwielbiamy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne te książeczki. Moje dzieci najbardziej lubią je oglądać.

  OdpowiedzUsuń