piątek, 19 lutego 2016

Strefa dziecka, kolorowanki wielokrotnego użytku Wydawnictwa NicoKolorowanie bawi, uczy i rozwija. Ćwiczy zdolności manualne, jest pierwszym krokiem do nauki pisania, wspomaga trening koncentracji, pobudza kreatywność, pomaga poznawać kolory i kształty, identyfikować i nazywać elementy rzeczywistości, a także wychodzić wyobraźnią daleko poza nią. Kolorowanki dla dzieci to doskonała rozrywka i prawidłowy rozwój malucha. Pamiętajmy tylko o odpowiednim ich doborze…

Pogoda u Nas ciągle nie najlepsza, dlatego większość czasu spędzamy w domu. Szukając ciekawym pomysłów dla trzylatka trafiłam na kolorowanki wielokrotnego użytku Wydawnictwa Nico
Kolorowani te różnią się od tradycyjnych tym, że za pomocą specjalnego mazaka oraz gąbki umieszczonej na nim możemy w szybki sposób pozbyć się namalowanej postaci i narysować ją kolejny raz.Baw się z pieskami, Myszka Ania Zwierzaki cudaki to tylko trzy tytuły książeczek, które rysuje się za pomoc śladów. 
Wszystkie książki mają miękką, bardzo kolorową oprawę. W środku posiadają  śliskie strony, dzięki czemu każde dziecko bez problemu poradzi sobie ze zmazywaniem.
Proste zadania, ciekawe ilustracje oraz czarodziejski mazak sprawiają dziecku radość i chęć do samodzielnej pracy.Pewno zastanawiacie 
się czy zwykłe mazaki również nadadzą się do kolorowania ...?
Niestety nie!
Oczywiście Oliwierek już to zdążył sprawdzić. Mazak, który otrzymujemy z książeczką jest specjalnie przystosowany do tego typu zadań. Natomiast zwykłe rozmazują się i pozostają ślady na kartce.

Książeczki Wydawnictwa Niko przeznaczone są zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.  Spośród ogromnego asortymentu na pewno każde dziecko znajdzie co dla siebie.
Mój synek jest zachwycony i na pewno jeszcze nie raz zakupimy tego typu książki. W taką pogodę jak dziś książki świetnie się sprawdzają !

A wy kupujecie swoim dzieciom tego typu książeczki?

8 komentarzy:

 1. Nawet nie widziałam, że istnieją kolorowanki wielokrotnego użytku :) Fajna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy kiedyś taką książeczkę tego wydawnictwa, niestety po czasie jednak nie można było już zmyć tego pisaka.

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne książeczki. postaram się pamiętać o tych kolorowankach gdy mój chrześniak zacznie chodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne takie kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń