poniedziałek, 10 października 2016

Z cyklu "Bawimy się w domu", Aleksander, rysowanie-zmywanie, zwierzętaZadaniem zabawek edukacyjnych jest wspomaganie rozwoju dziecka. Mają pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętności ruchowe i percepcyjne. Jednak wbrew nazwie, zabawki edukacyjne mają przede wszystkim bawić.


Tak samo jest w przypadku większych dzieci, które zaczynają uczyć się rysować, poznają literki i już samodzielnie próbują coś nakreślić ...


Październik to zdecydowanie pora przejścia z okresu letniego na ten jesienny, zimowy a co za tym idzie dzieci częściej zapadają na przeziębienie czy też po prostu jest za zimno na zabawy na dworze...
Dlatego w dniu dzisiejszym chcę Wam pokazać jedną z wielu zabaw edukacyjnych, których mój synek uwielbia. Bardzo często bawimy się właśnie wtedy, kiedy spędzamy czas w domu. 
Mowa tutaj o zabawie edukacyjnej Rysowanie-Zmywanie marki Aleksander


"Rysowanie - Zmazywanie" to świetna zabawa i nauka jednocześnie. Rysując po śladzie, dziecko uczy się właściwego kształtu zwierząt, ćwicząc zarazem swe umiejętności manualne. Zabawka jest dobrym treningiem spostrzegawczości, koncentracji , a także logicznego myślenia i kojarzenia.
Zawartość pudełka: 28 plansz na 14 tablicach, pisak z końcówką do ścierania, instrukcja.


Rysowanie-zmywania jest zabawą wielokrotnego użytku. Dzięki magicznym tabliczką  oraz pisakowi wyposażonemu w gąbeczkę dziecko w błyskawiczny sposób może zmyć to co narysuje i bawić się od nowa. Nasze pudełko z kolorowymi tabliczkami jest skierowane dla dziecka czteroletniego. Mimo, iż synek ma dopiero trzy to już bez najmniejszego problemu radzi sobie z tymi zadaniami. 
Każda tabliczka po obu stronach ma różne zadanie. Poniżej zacytuję kilka ...

"Świnka jest głodna. Narysuj koryto i chmurkę łącząc kropki"
"Gdzie jest ogon koguta? połącz kropki"


Jak widzicie te zadanie uczą dziecko równego i starannego pisania, rysowania oraz precyzji. Mój synek dzięki tej zabawie nauczył się trzymać precyzyjnie długopis. Ta gra nie jest naszą pierwszą. Jak Oliwierek miał dwa latka już dostał pierwsze pudełko. 
Nasza kolekcja gier jest dość pokaźna, dlatego w najbliższym czasie pokażemy Wam kolejne. Gra-zabawa, którą dziś Wam przedstawiamy jest ogólnodostępna. Cena gry to wydatek ok. 17 zł
Możecie ją również zakupić na stronie marki Aleksander- TUTAJ.
Zapraszam Was również do zapoznania się z pozostałym asortymentem marki Aleksander. Znajdziecie tam bardzo ciekawe gry i zabawy również dla całej rodziny. 

Niespodzianka

Wyświetlanie Facebook---Post-konkursowy-II---GZ.png

W zeszłym tygodniu ruszył konkurs związany z grą Gorący Ziemniak.

Zadanie konkursowe polega na zgłoszeniu  swojej propozycji pytania do gry Gorący Ziemniak. Najciekawsze pytania zostaną opublikowane w nowej, konsumenckiej edycji gry.
Do wygrania wspaniałe nagrody:
10 x tablet Lenovo
10 x Zestaw gier Alexandra (Gorący Ziemniak, Nie Śmiej Się, Mały Konstruktor – Ranger, Scriba. Remik).
Nagrody przyznawane są w następujący sposób:
Połowa nagród 5 x tablet oraz 5 x zestaw gier przyznawane są na podstawie decyzji Jury składającego się z pracowników Alexandra.
O tym kto zdobędzie drugą część nagród decydują internauci. Każdy może oddać raz dziennie głos na pytanie, które najbardziej mu się podoba.

Koniecznie dajcie znać co sadzicie na temat zabaw edukacyjnych i jakie polecacie ...


10 komentarzy: