poniedziałek, 13 lutego 2017

Zabawka małego elektryka, tablica manipulacyjna!Zabawa jest niezbędnym elementem rozwoju. Przynosi korzyść dziecku w każdym wieku. Może być rezultatem własnej inwencji dziecka bądź też współpracy z osobami dorosłymi, które dostarczają w zabawie ważnych treści społecznych i wzorców zachowania ...

Jaka zabawka może być lepsza od pokręteł, zamków, gniazdek, kabelków ? ...


Szukając ciekawej zabawki, która zaspokoi potrzeby mojego małego elektryka trafiłam na stronę manipulacyjne.pl


Manipulacyjne.pl to marka, która tworzy wspaniałe tablice manipulacyjne zawierające wszystkie rzeczy, które najbardziej interesują dziecko a na co dzień są dla niego niedostępne ...


Przesyłka od momentu zamówienie dotarła do mnie dość szybko, mimo tego, iż była wykonywana specjalnie na moje zamówienie ( oczywiście możecie wybrać gotowe tablice spośród wielu innych). 


Tablice montowane są ręcznie. Wszystkie elementy przymocowane są za pomocą wkrętów. Tylko naklejki mocowane są za pomocą kleju. Tablica przygotowana jest do przykręcenia na ścianie ( oczywiście wszystko znajdziemy w zestawie).


Moją tablicę jak już wiecie tworzyłam sama przy pomocy kreatora, który znajduje się na stronie - tutaj.
Samo tworzenie jest dziecinnie proste. Możesz stworzyć całkiem nową – własną tablice manipulacyjną lub zmodyfikować już istniejącą (Tablice gotowe). Możesz wybierać różne elementy i umieszczać je w dowolny sposób na tablicy. Cały czas masz kontrolę nad ilością umieszczonych elementów i łącznym kosztem tablicy.


Pierwszym krokiem przy tworzeniu tablicy jest wybranie elementów .Spośród kilku kategorii ( elementy mechaniczne, elektryczne, hydraulicze, pasmanteria) zdecydowana większość na naszej tablicy to elementy elektryczne tzn gniazdka, dzwonki, lampy czy kalkulator. 


Każdy z tych przedmiotów ma swoją cenę. Możemy wybrać tańsze i droższe rzeczy w zależności od naszego budżetu. 

Drugi krok to umieszczenie ich na tablicy.  Każdy z przedmiotów możemy  rozmieścić w dowolnym miejscu. Trzeba jednak pamiętać, aby rzeczy nie nachodziły na siebie. 


Kolejny krok to nazwanie swojej tablicy. Nasza tablica nosi nazwę - "Tablica Oliwierka".
Wtedy również możemy już ją zapisać.

Ostatni krok to przekazanie całej tablicy do sprawdzenia
Marka bo przeglądnięciu przesyła obraz zaprojektowanej tablicy.

Jak sami widzicie wszystko jest bardzo proste a kreator znajdujący na stronie czytelny i zrozumiały. Kochani jak widzicie taka tablica może stać się idealnym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i chłopczyka. 
Synek jest mega zachwycony i spędza przy niej mnóstwo czasu. Jako zapalony mechanik i monter taka zabawka jest dla niego idealna. Co więcej but, który znajduje się na tablicy stał się idealnym miejscem do nauki samodzielnego wiązania ( ta technika została opanowana błyskawicznie).
Jak widzicie nie tylko bawi, ale również uczy!


Na ostatnich zdjęciach możecie zaobserwować, że każda z tych  rzeczy działa. Święcąca listwa działa przy pomocy pilota, dzwonek dzwoni i świeci wydając przy tym cudną muzykę, Polecam każdemu, na prawdę wartą ją mieć!

Cena naszej tablicy to koszt ok. 350 zł

6 komentarzy: