czwartek, 30 marca 2017

Funiversity, mój mały odkrywca!Dzieci to mali odkrywcy. Codziennie dostrzegają i zapamiętują wiele szczegółów. Zadaniem rodziców i opiekunów jest stworzenie im jak największej liczby okazji do poznania świata, otoczenia i samych siebie.
Żeby pomóc dzieciom przyswajać jak najwięcej informacji i nauczyć je współpracy z innymi, powinniśmy połączyć naukę i zabawę. Dzięki aktywnym formom edukacji maluchy mogą dłużej skupiać uwagę i rozwijać pamięć oraz spostrzegawczość ...


Szukając ciekawej zabawki, która zaspokoi rządnego wiedzy synka, trafiłam na produktu marki Funiversity.


Firma Funiversity została  stworzona właśnie dla dzieci, aby pomóc im odkrywać i zrozumieć fascynujący świat. Funiversity oferuje dzieciom interaktywne warsztaty i programy zajęć z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii.


Funiversity oferuje również mini eksperymenty, które można zakupić tutaj 


Spośród dużego asortymentu zdecydowaliśmy się na cztery eksperyment, które wydawały mi się być najciekawsze. 

Pierwszy eksperyment to FUN blob - jak zrobić polimerowego robaka?


Polimery mają wszechstronne zastosowanie, ale czy można z nich zrobić robaka? Można! I to z substancji używanych w produkcji żywności. Dzięki temu eksperymentowi poznasz proste sztuczki mistrzów kulinarnych. Nie ma nic fajniejszego niż nauka poprzez zabawę!Zestaw  zawiera: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji, poruszanego zagadnienia, produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu .

Jak widzicie na zdjęciach powyżej w skład zestawu wchodzą alginian sodu, mleczan wapnia, strzykawka, barwnik spożywczy, patyczki drewniane.


Przygotowanie takiego robaczka jest szybkie i proste. 

Kolejny zestaw to FUN bow - Tęcza w probówce


Z substancji w wyglądzie przypominającej cukier otrzymujemy coś na kształt galaretki. Po odpowiednim ułożeniu w probówce kolorowych kryształków, już po jednym dniu zaobserwujemy zmiany jakie zachodzą- w naszej małej, przenośnej tęczy!


Młodsze dzieci przy pomocy rodziców będą miały mnóstwo zabawy przy obserwacji tęczy i zjawiskach w niej zachodzących. Dodatkowo można pokazać małym naukowcom jakie kolory powstają z barw podstawowych.


Dla starszych dzieci zrobienie samodzielnie tęczy to fantastyczne wyzwanie!FUN goo to prosty i bardzo efektowny eksperyment. Zamieniasz się w szalonego naukowca, łączysz dwie interesujące substancje,  intensywnie mieszasz przez 3-4 minuty (postępując według instrukcji) i po chwili stajesz się posiadaczem zielonej rozciągliwej substancji!


To niezwykłe jak płyny po kilku prostych zabiegach stają się zwartą substancją w niczym nie przypominającą cieczy!
Po wykonaniu chemicznego zadania, czas na zabawę świeżo powstałym FUN goo.

Młodsze dzieci z pewnością poradzą sobie z wykonaniem tego eksperymentu, po zrobieniu będą miały dużo zabawy z samodzielnie zrobioną zabawką! Starsze dzieci uczą się czym są reakcje chemiczne, ciecz nienewtonowska oraz stany skupienia.


Tym razem hydrożelowe kule będą absorbować również zapach!  Zrób odświeżacz powietrza i dowiedz się jak ważnym zmysłem jest węch i co ma wspólnego ze smakiem jedzonych potraw!   „Ta zabawka to eksperyment” zawiera: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji, poruszanego zagadnienia, produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu .


W skałd zestawy wchodzą  suche kulki hydrożelowe, aromat, duża probówka z zakrętką, woreczek z tasiemką.


Zapach, który znajduje się w zestawie jest cudowny. U nas ten woreczek wylądował w łazience. 
Jest to również wspaniała ozdoba.


Jak widzicie zabawy z takimi eksperymentami jest wiele. 
Oliwierek był zachwycony.
Oczywiście tęcze trzymamy i sprawdzamy kolory każdego dnia. Zobaczcie jak wspaniale mieszają się. Kochani zapraszam Was do zapoznania się z pozostałym asortymentem marki Funiversity
Na pewno każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla swoich milusińskich. 
Cena każdego zestawu to wydatek 17,90 zł ( jeden mini eksperyment) 


A ja Wam obiecuje, że zabawy będzie co niemiara!


9 komentarzy:

 1. Moja córka byłaby zachwycona z takich "wynalazków" Super zabawa nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ekstra, to dla mnie nowość i ciekawostka, nie jestem w temacie bo nie mam dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem Ci, że super to wszystko wygląda i ciekawe jest . Pierwszy raz czytam o tych eksperymentach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. genialne, pierwszy raz widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś odkrywczego dla naszych pociech!

  OdpowiedzUsuń
 6. helping someone is one of the early success in the future and never stingy will be science because increasingly to be more helpful and useful
  obat penghilang bekas luka di apotik

  OdpowiedzUsuń