wtorek, 23 maja 2017

Jak urządzić taras. Kilka ciekawych inspiracji
Taras to letni pokój. Aranżacja tarasu nie jest trudna. Aby urządzić taras wystarczą proste meble ogrodowe. Zyskamy dodatkową przestrzeń mieszkalną, gdy na ładnie urządzonym tarasie zrobimy kącik jadalniany. 


W aranżacji tarasu ważne jest zdecydowanie się na styl, który nam odpowiada i który pasuje do otoczenia. Jeśli lubimy tarasy romantyczne, wybierzmy meble ogrodowe żeliwne, stylizowane, nawiązujące do stylu angielskiego. Do tego efektowne doniczki i kwiaty. Taras nowoczesny może być urządzony w stylu minimalistycznym. Sprawdzą się proste meble ogrodowe, poduszki i siedziska, nowoczesne oświetlenie zewnętrzne.


Oczywiście ja stawiam na styl skandynawski lub rustykalny. Drewniane skrzynie czy stare palety, które genialnie posłużą nam jako meble ogrodowe. Tego typu rzeczy pomalowane na biało dodadzą szyku i elegancji a jednocześnie lekkości. 


Nie może również zabraknąć ciekawego oświetlenia. W moim przypadku postawiłam na duże szklane lampiony i świece oraz  słynne Cotton Bals. 
Taki taras nie musi być zastawiony mnóstwem doniczek z kwiatami. czasem wystarczy jedna, dwie roślin na taras, by zrobić wrażenie i zaspokoić potrzebę obcowania z naturą.


( zdjęcia internet)

Kochani tak jak widzicie pomysłów jest dużo wystarczy troszeczkę pomyśleć i stworzyć swój własny, jedyny, ten wymarzony ...
9 komentarzy:

 1. Wspaniałe inspiracje. Taki taras to moje marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie mam ani balkonu, ani tarasu ani nawet działki
  wszytskie propozycje mi sie podobają, ahhh marzenie

  OdpowiedzUsuń
 3. przypomniała mi się fajna reklama pewnej aplikacji o domach w której było zdanie" "nie mów do mnie taras"

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello dear,
  You have really nice blog!
  Would you like to follow each other on GFC? Let me know, please.
  Xoxo,
  https://lifella2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja co prawda tarasu nie posiadam, ale mam balkon. Próbuję dokończyć jego organizację, ale pogoda skutecznie mi to uniemożliwia :) Interesujące inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. naprawdę pięknie! chciałabym mieć kiedyś taki piękny taras :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie to wszystko wygląda.

  OdpowiedzUsuń