wtorek, 13 lutego 2018

Propozycja na wieczór, Ed Sheeran. Plusy i minusy - David NolanBiografia, ta wyrodna córka polskiej literatury, wraca do łask. Już nie musimy zamiast polskich biografii zaczytywać się w anglosaskich, bo doczekaliśmy się własnego rynku literackich portretów sławnych osobistości ...
Jednak w dniu dzisiejszym chcę Wam przedstawić biografię Ed Sheeran, brytyjskiego piosenkarza, gitarzysty i autora wielu tekstów, który mimo bardzo młodego wieku osiągnął wielką sławę.Ed Sheeran rządzi światem. Sprzedaje miliony płyt, koncertuje na stadionach, występuje z największymi, zdobywa prestiżowe nagrody… A zaczynał od darmowych koncertów w pubach i sprzedawania płyt, które nosił w plecaku. 


W niniejszej biografii możemy prześledzić jego losy od początków w Yorkshire i Suffolk przez fascynację Damienem Rice’em i Nizlopi aż po wydanie bestsellerowego albumu „Divide”. Książka zawiera liczne wypowiedzi Eda Sheerana oraz jego przyjaciół, krewnych i współpracowników. To opis niezwykłej kariery, jaką zrobił ten „zwyczajny niezwyczajny” rudzielec, będący obecnie jednym z najsłynniejszych muzyków na świecie. 


DAVID NOLAN to wielokrotnie nagradzany dziennikarz brytyjski, specjalizujący się w muzyce i kulturze popularnej. Napisał m.in. biografie Bernarda Sumnera z Joy Division i New Order i Damona Albarna z Blur, a także współtworzył programy dokumentalne o Sex Pistols i The Smiths.


Książkę dostajemy w miękkiej oprawie. Bardzo lubię od czasu do czasu sięgać po biografię. Tą czyta się lekko i sprawnie, oczywiście jak mamy troszeczkę czasu.
Bardzo fajna książka. Polecam ją w szczególności młodym ludziom, lubiącym rockową nutę ...
4 komentarze:

  1. Też lubię od czasu do czasu przeczytać jakąś biografie

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię czytać biografie, więc muszę na nią zapolować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ed <3 Kocham ;) Ale książki nie miałam okazji przeczytać. Jak będę miała okazję położyć na niej łapki to z chęcią zapoznam się z jej treścią ;)

    OdpowiedzUsuń