poniedziałek, 26 lutego 2018

Strefa dziecka, Wydawnictwo zielona sowa, kucharz - gra planszowa dla całej rodzinyJak zapewnić dziecku rozrywkę, dbając jednocześnie o jego rozwój i bezpieczeństwo? Wybrać odpowiednią grę dla dziecka. Obecnie to nic trudnego. Udając się do sklepu z grami w towarzystwie dziecka można już z pełną odpowiedzialnością zadbać o to, by przeznaczony dla niego produkt nie zawierał treści nieadekwatnych do jego intelektualnego i emocjonalnego rozwoju.
Świetna opcją jest również wybranie takiej gry, w której będzie mogła uczestniczyć cała rodzina. Dlatego w dniu dzisiejszym chcę Wam zaprezentować świetna grę planszową, w którą bardzo często gramy teraz, kiedy za oknem mroźno i wtedy, kiedy całą rodziną jesteśmy w domu.
Mowa tutaj o grze Kucharz, którą autorką jest Katarzyna Szumska, Wydawnictwa Zielona Sowa
Gra znajduje się w kartonowym, bardzo kolorowym pudełku z główną postacią na przodzie Kucharza. 
Oczywiście tak jak wspomniałam na początku jest to gra planszowa przeznaczona dla dzieci od czterech - pięciu lat. Cały zestaw składa się z planszy, na której znajdują się dwie gry. Pierwsza z nich to " W restauracji", gdzie gracze wcielają się w postacie kucharzy  i starają się jako pierwsi zdobyć składniki potrzebne do przygotowania potraw opisanych na wylosowanych przez nich kartach z przepisami. natomiast drugi to „Sekretny składnik” polega na jak najszybszym dotarciu do mety i omijaniu kuchennych pułapek, zaś w grze w pamięć liczy się ważna dla wszystkich wielkich kucharzy umiejętność szybkiego zapamiętywania.Rozgrywki uczą dzieci, jakie produkty są potrzebne do przygotowania różnych dań. Pomagają też ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność kategoryzowania oraz radzenia sobie w sytuacjach wygranej i porażki.


Mój prawie pięcioletni synek uwielbia gotować, dlatego nie mieliśmy trudnego  wyboru jeśli chodzi o rodzaj gry. 
Już po pierwszej rundzie była  masa śmiechu i świetna zabawa na cały dzień. Bardzo podoba mi  się opcja tego, że tak naprawdę w jednym opakowaniu są dwie gry. Jeśli dziecku znudzi się jedna w szybki sposób można mu zapewnić kolejna porcję zabawy.Jest to kolejny produkt Wydawnictwa Zielona Sowa z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Kochani jak najbardziej polecam grę Kucharz. Mimo, że żyjemy w czasach " wirtualnego świata " staramy się jak najwięcej czasu spędzać z rodziną właśnie na takich edukacyjnych zabawach. Wam również polecam!


1 komentarz: