środa, 28 lutego 2018

W poszukiwaniu Wielkanocnych inspiracji, wydawnictwo rm, najpiękniejsze pisanki wzory i technikiJajko to najpopularniejszy symbol Świąt Wielkanocnych, symbolizujący nowe życie. Jajka smakują doskonale w każdej postaci, a przed Wielkanocą stanowią też doskonałe pole do popisu dla wszystkich artystycznych dusz, a szczególnie dla dzieci. Pisanki, kraszanki czy wydmuszki mogą zdobić wielkanocny stół lub być miłym upominkiem dla bliskiej osoby. Pomysłów jest całe mnóstwo.


Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie co roku wraz z synkiem poszukujemy ciekawych a jednocześnie oryginalnych rozwiązań jak ozdobić jajka, aby powstały cudowne, wielobarwne pisanki.
W tym roku z pomocą Wydawnictwa RM przywędrowała do nas bardzo fajna książka, która w swojej treści zawiera ciekawe techniki i wzory na zdobienie pisanek.


W książce tej opisano pomysłowe sposoby zdobienia jajek - zarówno tradycyjne, jak i nietypowe. Pisanki ozdobiono m.in. klasycznym sgraffito, techniką decoupage'u i wycinankami, tkaniną i metodą batikowania. 
Wykonanie łatwych projektów, jak np. wesołe rzeżuchowce czuprynki, z powodzeniem można powierzyć dzieciom. Ponadto niektóre z nich mogą pełnić funkcję ciekawych zabawek edukacyjnych, np. alfabet na drewnianych jajkach. W książce opisano także projekt dla zagorzałych "czekoladoholików". 
Do ozdobienia jajek technikami przedstawionymi w książce nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni.Książkę dostajemy w twardej oprawie. W środku znajdziemy instrukcje i kolorowe zdjęcia, które pomogą stworzyć nam "cudaśne"kraszanki. 
Osobiście kilka z pomysłów zawartych w książce robiliśmy w tamtym roku, ale jest część, która na pewno nas zainspiruje do dalszego działania. 


Kochani jak najbardziej polecam tą książkę. Jeżeli lubicie tworzyć to ona zadedykowana jest dla Was i waszych pociech. 
Obecnie jest na nią promocja! Więc zaglądajcie i kupujcie!2 komentarze:

  1. Świetna propozycja dla miłośników DIY. Ciekawa jestem co wyczarujesz na Wielkanoc :)

    OdpowiedzUsuń