środa, 7 lutego 2018

Musujące kule, babeczki, serduszka do kąpieli DiyWitajcie kochani!
Ostatnio mając troszeczkę wolnego czasu skusiłam się na zrobienie samej cudownych, kolorowych a w dodatku świetnie musujących kul, serduszek i babeczek do kąpieli. Muszę nieskromnie pochwalić się, że wyszło mi to genialnie, dlatego efektem chce się z Wami podzielić. 


Do zrobienia takich kąpielowych umilaczy musimy w pierwszej kolejności przygotować foremki do których będziemy wkładać powstałą masę.
Mogą to być silikonowe babeczki jakich używamy do pieczenie, foremki do lodów również silikonowe ( fajnie, aby miały różne kształty).
Osobiście do swoich bomb musujących wykorzystałam foremki w kształcie serc, foremki do jajek oraz zwykłe na babeczki. Kochani podaję składniki :
- dwie szklanki sody oczyszczonej
- szklanka kwasku cytrynowego
- kilka łyżek oleju kokosowego ( oczywiście wcześniej go roztopiłam )
- aromaty spożywcze ( użyłam aromaty cytrynowego oraz pomarańczowego)
- sól do kąpieli 
- barwniki spożywcze ( użyłam czerwonego, zielonego i niebieskiego. Po połączeniu ich uzyskałam również fioletowy)


Tak więc wsypujemy do plastikowej miski najpierw sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy, aromat oraz dajemy tyle łyżek oleju kokosowego, aby stworzyć konsystencję mokrego piasku.


Gdy uzyskamy taki efekt  dodajemy sól do kąpieli ( najlepiej kolorową). Potem dzielimy masę na równe części i dodajemy do każdej inny barwnik. Wcześniej wszystko ładnie, drewnianą łyżką mieszamy.Gdy mamy mieszankę gotową napełniamy, mocno dociskając do formy i pozostawiamy 24 godziny do wyschnięcia. Na drugi dzień wyciągamy cudowne, twarde bomby musujące.
Jutro bądź pojutrze na moim instastory będziecie  mogli zobaczyć efekt w wodzie. 


Kochani takie domowe kule do kąpieli mogą stać się ciekawym pomysłem na prezent!
Polecam każdemu!

7 komentarzy: